Główne atrakcje na Fast Textile

Wybitni eksperci z najbardziej znanych firm poprowadzą warsztaty i szkolenia branżowe, dzieląc się swoim doświadczeniem w zakresie nowoczesnych technologii i specjalistycznych strategii w przemyśle.

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile we współpracy z Sewing.Bloggers.Poland i Pracownią Janka Leśniaka podczas kolejnej edycji odbywającej się w dniach 20-22 listopada 2019 przygotowali interaktywną przestrzeń dla odwiedzających, fanów i amatorów szycia. W strefie o wielkości ponad 1000m2 odbywać się będą warsztaty, spotkania, panele dyskusyjne, a przestrzeń będzie otoczona powierzchniami promocyjnymi firm, które biorą udział w wydarzeniu. To będzie prawdziwe święto dla szyciomaniaków!

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować „kanapkę” do pikowania, nauczą się prostych wzorów, które upiększą patchwork, a w końcu uszyją swój portret albo stylizowaną łąkę. Zajęcia poprowadzi Anna Sławińska – szyje patchworki już ponad 35 lat. Miała trzynaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała też udział w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach patchworkowych krajowych i zagranicznych.

Idziesz na zakupy do piekarni? Zabierz ze sobą swój worek!
Len, jako przewiewny i naturalny materiał, idealnie nadaje się do przechowywania pieczywa. Nawet przez kilka dni utrzyma nasze pieczywo świeże, pełne smaku i zapobiegnie powstawaniu pleśni.
Lniany worek posiada także walory estetyczne, gdyż pięknie prezentuje się w każdej kuchni. Dodatkowo, uszycie takiego worka to świetny sposób na redukcję zużycia foliowych torebek. Worek jest prosty do zrobienia i poradzi sobie nawet osoba początkująca. Każdy uczestnik warsztatów, będzie miał możliwość spersonalizowania swojego worka grafiką wyciętą na ploterze.

Nie lada wyzwaniem będzie konkurs dla influencerów szyciowych i modowych. W wkonkursie liczą się umiejętności współpracy, szycia i stylizacji! Para konkursowa ma za zadanie zaprojektowanie i uszycie interpretacji spódnicy o linii A oraz zaprezentowanie stylizacji sylwetki z wykorzystaniem tej spódnicy podczas VI edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile 22 listopada 2019 w Ptak Warsaw Expo.
Uczestnicy mogą zgłaszać swoje kandydatury TYLKO do 30 września 2019 wkrótce ruszą zapisy na www.fasttextile.com
Na pary finalistów czekają m.in. semestr nauki i kursy stylizacji, projektowania czy fotografii w Krakowskie Szkoły Artystyczne oraz nagrody rzeczowe książki autora Pracownia Jan Lesniak.
Organizatorami są: Fast Textile Międzynarodowe Targi Tekstylne, Ptak Warsaw Expo, Sewing.Bloggers.Poland i Krakowskie Szkoły Artystyczne.
Partnerami są: Pracownia Jan Lesniak, Fabric Shop, Impall Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K. i DOUSA Maszyny Do Szycia Jacek Wojasiewicz.
To będzie prawdziwe święto dla szyciomaniaków!

Co przynieść ze sobą? Najważniejszy jest uśmiech. Całą resztę zapewnia Papavero! Na miejscu będą na Ciebie czekać wszelkie niezbędne materiały do uszycia wyjątkowych ubrań.

Nie masz się w co ubrać? Jest na to sposób!
Wystarczy wybrać piękną dzianinę i w parę chwil uszyć sobie całkowicie nowe ubranie!

Strefa Trendów to prezentacja najnowszych projektów tkanin, dzianin i dodatków Wystawców Fast Textile. Ekspozycja jest prezentowana na podwieszeniach czy nowoczesnych meblach z podświetleniem.

W środę 20 listopada Odwiedzający będą mieli szansę wziąć udział w spotkaniu z autorem książek „O Szyciu, prosto kreatywnie i modnie” oraz „Jak szyć spódnice i sukienki”. Janek, jak zawsze z humorem i dystansem, opowie o kulisach prac nad najnowszą książką, o tym skąd bierze pomysły i energię do realizacji kolejnych projektów i dlaczego uważa, że wieczór przy maszynie do szycia może być lepszy niż wizyta u psychologa. Uwaga ostrzegamy! Możecie złapać bakcyla szycia.

W czwartek będziemy rozmawiać o sprawach, które każdy szycioholik zna z własnego doświadczenia. Pełny harmonogram poniżej oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Kamila Słoninka w swojej pracy często spotyka się z zachwytem jak fajnie jest pracować jako stylistka. Przecież to tylko ubieranie ludzi w ubrania i znajomość trendów! Niejednokrotnie jest to o wiele bardziej złożony temat, jednak na czym dokładnie polega taka praca, jaki jest podstawowy zakres wiedzy potrzebny by zacząć? Na te pytania i inne Kamila odpowie na warsztatach odbywających się podczas Targów Fast Textile.

Serdecznie zapraszamy na przepiękną wystawę patchworkową podczas VI edycja Fast Textile / 6th Fast Textile Fair do Ptak Warsaw Expo w dniach 20 – 22 listopada 2019 ‼
Pięć nieformalnych grup patchworkowych działających w Polsce pokaże swoje prace:
◾ Patchwork Cokolwiek Pomorski
◾ Patchwork Dolnośląski
◾ Patchwork Małopolski
◾ Patchwork Mazowiecki
◾ Patchwork Wielkopolski
Najpiękniejsze patchworki w jednym miejscu w Polsce w Ptak Warsaw Expo‼

Wiele osób interesujących się szyciem spotyka się tylko w sieci, chcemy to zmienić! Do tej pory z inicjatywy Sewing.Bloggers.Poland odbyły się trzy kameralne Spotkania w Kręgu Szycioholików, podczas których zrodziła się inicjatywa #WartośćSzycia. Dzięki współpracy z Fast Textile udało nam się otworzyć Krąg Szycioholików dla wszystkich fanów i amatorów szycia. Ostatniego dnia targów zapraszamy na wielkie spotkanie środowiska szyjącego. Dołącz do nas, poznaj innych pasjonatów krawiectwa, pogadajmy na żywo o tym co nas łączy. Zabawa będzie przednia!

„Tapicerstwo i Renowacja z Mistrzem Rzemiosła”
Jeżeli chcesz nauczyć się jak tchnąć nowe życie w zapomniany mebel, przyjdź koniecznie na targi Fast Textile
Zapisz się na warsztaty tapicerstwa i renowacji mebli @akdesign !

Szycie na pokaz to druga edycja wyjątkowego pokazu mody organizowanego przez Tkaniny Karoliny oraz ultraMaszyna wraz z partnerami Burda Polska oraz Fast Textile Międzynarodowe Targi Tekstylne. Podczas wydarzenia 40 pasjonatów szycia zaprezentuje swoje ubrania stworzone nad postawie wykrojów z Burda Style, wydań specjalnych Burda Style bądź Kocham Szycie. Każdy z uczestników specjalnie na pokaz uszyje wyjątkowe dodatki z materiałów Tkaniny Karoliny.

To wydarzenie skupiające wiele oryginalnych inspiracji dotyczących mody, konstrukcji, szycia i projektowania. Młodzi projektanci, designerzy, przedstawiciele Wystawców, hobbyści szycia, goście zagraniczni, a także start-upu mogą zaprezentować swoje największe osiągnięcia, ofertę i pokazać, że polskie projektowanie jest równie atrakcyjne jak zagraniczne. Elementem wydarzenia będzie Scena Otwarta dla szkół i przedstawicieli kursów szycia i konstrukcji z całej Polski. Odpowiemy na pytanie – Gdzie w twojej okolicy możesz nauczyć się szyć i projektować?

Z okazji premiery swojej najnowszej książki Janek Leśniak poprowadzi warsztaty szycia obiektu kobiecego pożądania Torebki Idealnej.

Warsztaty konstrukcji i modelowania lekkich form odzieżowych typu T-shirt, sukienka z rękawem, raglan, kimono. Każda/y uczestnik opracuje siatkę konstrukcyjną wraz z modelowaniem na siebie zgodnie z wymiarami antropometrycznymi.
Podstawą warsztatów będzie autorska konstrukcja opracowana przez dr Ewę Bujak

Chcesz uszyć nerkę albo mądrze wykorzystać nieużywane/za małe/podziurawione jeansy? Najlepiej, jeśli chcesz obie rzeczy naraz, bo Joanka-z będzie czekać na Ciebie z otwartymi ramionami! Zabierz pod pachę jeansy i przyjdź spotkać się z nami przy maszynie. Podczas warsztatów uszyjemy nerki – saszetki, dając drugie życie kurzącym się portkom! Joanka-z jako wielbicielka recyklingu i kreatywnego wyciskania możliwości z nieużywanych rzeczy zachęca, by oprócz jeansów przynieść kawałek tkaniny na podszewkę (np. stara koszula, obrus, poszewka), a jeśli też masz to nawet gotowy, nieużywany pasek! Wyżyjmy się kreatywnie tworząc nową torebkę w duchu #upcyklingu i #zerowate.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji charytatywnych warsztatów szyciaLegowiska dla schroniska. Będziemy działać aż przez trzy dni podczas jesiennej edycji targów od 20 do 22 listopada. Tym razem szyjemy dla Ja pacze sercem Fundacji Pomocy Kotom Niewidomym.
Naucz się szyć, podziel się swoją pasją i stwórz z nami kolorowe posłania. Tworzenie legowiska podzielone jest na kilka etapów o różnym stopniu trudności, dlatego każda para rąk jest na wagę złota. Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych!

Szycie to dla Ciebie wspaniała zabawa, ale obawiasz się, że to co szyjesz jest zbyt mało profesjonalne by pokazywać to innym, a co dopiero na wystawie!

A może… szycie to Twoje życie i marzysz o tym, żeby Twoje dzieła były prezentowane na pokazach lub tworzyły wystawy?
A może…
…marzysz o tym żeby mieć kontakt z celebrytami?
…marzysz o wzięciu udziału w fantastycznym konkursie, w którym zamienisz się w projektanta?
W konkursie, w który angażują się także gwiazdy, gdzie oprócz wspaniałych materiałów wykorzystasz garderobę celebrytów do stworzenia swojego projektu, który będzie stanowił część wystawy, którą obejrzą odwiedzający z całego świata?

Jeśli tak, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Konkurs dla każdego, kto potrafi prasować. Jeśli jesteś właścicielem firmy produkującej odzież i masz wśród pracowników mistrza prasowania – te zawody są dla Was. Nagroda główna (wartość 20 000 PLN) i splendor posiadania w zespole Mistrza Prasowania spada na firmę zgłaszającą zawodnika. Zawodnik zwycięzca otrzymuje 10 000 PLN. Zgłoszenia może dokonać firma lub zawodnik może zgłosić się indywidualnie. Zapraszamy na 2 dni emocji na Fast Textile. Zgłoś się