8. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile w Ptak Warsaw Expo – centrum tekstylnego świata

8. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile odbędzie się 19-21 listopada 2024 . 600 wystawców z 45 krajów zaprezentuje swoje najlepsze produkty i usługi klientom biznesowym i detalicznym. Podczas trzech dni targów spodziewamy się 33 000 odwiedzających z kilkudziesięciu krajów, którzy wypełnią Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo.

Idea Targów Fast Textile to stworzenie platformy do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych z całego świata, zwiększania potencjału organizacyjnego firmy i budowania rozpoznawalności marki na rynku. Jest to przestrzeń do zaprezentowania klientom produktów w formie kompleksowej i optymalnie dostosowanej do ich profilu. Targi umożliwiają nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy wszystkimi gałęziami przemysłu tekstylnego. Jest to jedyne przedsięwzięcie tego typu w Polsce, wzorowane na najlepszych targach światowych.

Globalny networking

W tegorocznym programie wydarzenia znajdzie się osiem bogato zaopatrzonych stref tematycznych: tkaniny i dzianiny, maszyny, przędza, usługi, akcesoria i dodatki krawieckie, home textiles, ready to wear, tkaniny obiciowe, advertising textile, fast fashion i media.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć ekskluzywną Strefę Trendów, Pawilony Narodowe, wśród nich m.in. Turcja, Holandia, Uzbekistan, Rosja, Czechy, Pakistan, Litwa, Estonia, Chiny, Ukraina, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, Grecja, Białoruś, Szwecja, Dania, Egipt, Iran, Rumunia, Tajwan, Ghana, Chorwacja, Indie i Belgia.

Na odwiedzających czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących, wśród nich Forum Tekstylne, gromadzące ekspertów, przedsiębiorców i ludzi zainteresowanych branżą tekstylną. W jego ramach odbywają się liczne debaty, wykłady i prelekcje dedykowane technologiom oraz specjalistycznym strategiom używanym w przemyśle tekstylnym. Daje to doskonałą możliwość udziału w panelach dyskusyjnych i wymiany doświadczeń z zakresu prowadzonych działalności.

B2B Lounge

Podczas Targów jest realizowany program Hosted Buyers, mający na celu zapewnienie wystawcom celowych spotkań biznesowych z potencjalnymi kupcami i odbiorcami ich produktów bądź usług. W ramach autorskiego programu networkingu B2B Hosted Buyers zapraszamy grupy zakupowe z wielu krajów świata oraz indywidualnych kupców i dystrybutorów. Podczas Targów Fast Textile każdy wystawca będzie mógł nieodpłatnie skorzystać z możliwości indywidualnych, dedykowanych spotkań z potencjalnymi partnerami z Polski i zagranicy. Dzięki tym działaniom każdy wystawca osiągnie pożądane cele biznesowe. Podczas edycji 2019 przeprowadziliśmy ponad 2500 spotkań, w 2021 przewidujemy ponad 4000 spotkań. Spotkania realizowane są zarówno na stoiskach Wystawców, jak i w dedykowanej strefie Hosted Buyers.

Konkursy podczas Targów

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile otwierają drzwi przede wszystkim dla firm oraz ludzi z branży, ale również miłośników szycia i tekstyliów. W ostatniej edycji wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy dla odwiedzających, m.in. konkurs szycia MasterSzew organizowany przez Fast Textile ze współpracą z firmą

iNeedle, Mistrzostwa Świata w Prasowania Strima Open, czy druga edycja finału konkursu Szycia na Pokaz organizowane przez firmy ultraMaszyna, Tkaniny Karoliny z wsparciem firmy Burda oraz Targów Fast Textile. Również wystawcy konkurują ze sobą. Uroczyste wręczenie nagród Diamenty Fast Textile to już tradycja Targów. Organizatorzy nagradzają wystawców w sześciu kategoriach, między innymi za najlepszy produkt i najbardziej innowacyjne rozwiązanie.

Konkurs Stoisko uszyte na miarę wyłania najpiękniejsze stoiska wśród wystawców. Możliwość głosowania mają odwiedzający, którzy podczas trwania targów oddawali głosy na Stoisko uszyte na miarę. Ostatniego dnia targów odbyło się oficjalne podliczenie głosów i wyłonienie zwycięzcy. Nagrodą jest unikatowa statuetka oraz upust na stoisko podczas kolejnej edycji.

Święto branży tekstylnej

Po sześciu edycjach trwania Targów nie ma wątpliwości, że to najważniejsza impreza targowa w branży tekstylnej w Europie Centralnej. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VII edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile, która odbędzie się w dniach 19-21 listopada 2024 w Ptak Warsaw Expo!

Rejestracja i więcej szczegółów na stronie fasttextile.com

facebook.com/FastTextileFair/
instagram.com/fasttextile/
youtube.com/channel/UCroDczI7rYj8mT4wtK59XeQ

Dlaczego warto wziąć udział w Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile?

  • tkaniny prosto od producenta
  • atrakcyjne ceny
  • najnowsze trendy na nadchodzący sezon: wzory, kolorystyka, struktury, surowce
  • bogata oferta nowych wzorów dodatków krawieckich
  • udział w Forum Tekstylnym

Galeria zdjęć