DIAMENTY FAST TEXTILE 2017

DIAMENTY FAST TEXTILE 2017

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile to najważniejsze wydarzenie polskiej branży tekstylnej oraz miejsce kreowania trendów. Już po raz czwarty imprezę uświetniła uroczystość rozdania prestiżowych Diamentów Fast Textile, nagród dla najlepszych firm z Polski i zagranicy.

Gala Diamentów jest jedną z kluczowych tradycji Targów Tekstylnych. Nagrody przyznawane są wśród wystawców Fast Textile, jako wyraz uznania dla kreatywności i wkładu w rozwój branży odzieżowej. Spośród setek wystawców z całego świata wyróżnieni zostali ci, których produkty cechują najciekawsze rozwiązania i najlepsza jakość.

Diamenty Fast Textile otrzymali:

 

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE ROKU 2017

 

Texpol za Milk & Bamboo – kolekcja łącząca bambus z mlekiem. Kolekcja Milk & Bamboo została w całości oparta na bazie innowacyjnej i unikalnej tkaniny łączącej w sobie prozdrowotne właściwości włókna bambusowego z przędzą Milkofil® stworzoną z mleka.

 

 

PRODUKT ROKU 2017

 

Alubest za Drukarkę Sublimacyjną ValueJet 1948WX. Jest to 75-calowy (190cm) ploter, przeznaczony do druku transferowego, jak i zadruku bezpośredniego na materiałach poliestrowych. Wyposażony jest w 4 najnowsze, piezoelektryczne głowice, drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (od 3.3 do 45.3 pl). Taka konfiguracja zapewnia prędkość druku od 67 do 125 m²/h. Wbudowane grzałki usuwają nadmiar wilgoci i zapewniają stabilność procesu druku. Funkcja pojedynczego czyszczenia głowic, zmniejsza stratę tuszu w trakcie czyszczenia.

Jest to solidna, stabilna i przemysłowa drukarka sublimacyjna. Bedzie najlepszym wyborem, dla klientów zorientowanych na produkcje i firm, które poszukują drukarki o wysokiej jakości, przeznaczonej do intensywnego użytkowania.

 

NOWOŚĆ ROKU 2017

Allcomp za Unicut Fashion.

UNICUT FASHION to linia produkcyjna, polskiego producenta wyposażenia krojowni, specjalnie przeznaczona do rozkroju tkanin. Cutter Unicut Fashion został przygotowany przez specjalistów, we współpracy z producentami odzieży. Maszyna jest szczególnie polecana wszystkim zakładom produkującym odzież. Unicut Fashion pozwala na szybkie zaadaptowanie do produkcji dzięki wgranym parametrom rozkrojów najpopularniejszych materiałów. Dzięki temu przygotowanie i rozpoczęcie pracy na cutterze jest teraz jeszcze prostsze i wymaga od operatora mniej zaawansowanej wiedzy. Automat pozwala na rozkrój wszystkich rodzajów materiałów tekstylnych wykorzystywanych w branży. Unicut Fashion to nie tylko maszyna. To pakiet usług i możliwości, który może pomóc w znaczącym skróceniu czasu produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości, powtarzalności i precyzji. Poza tym maszyna charakteryzuje się niebanalnym designem i ciekawą kolorystyką. Jest po prostu FASHION.

 

 

NAJLEPSZY POLSKI WYSTAWCA 2017

 

Colourama

 

NAJLEPSZY ZAGRANICZNY WYSTAWCA 2017

 

Quality Textiles

 

KREATOR TRENDÓW 2017

Firma SONIA ma w swojej ofercie bogaty wybór tkanin i dzianin. Zawsze zgodny z najnowszymi trendami panującymi w modzie na rynku światowym. Dopełnienie ich oferty stanowią wszelkie go rodzaju akcesoria, które pozwalają na tworzenie wyjątkowych kreacji przez naszych krajowych i zagranicznych klientów. Oferta firmy Sonia powstaje dzięki współpracy z wyselekcjonowanymi producentami, którzy dbają o jakość swoich wyrobów.